- Genel
organik ekmek

Dünya’da havayı, suyu ve toprağı kirletmeksizin, erozyonu, toprağın tuzlulaşmasını, diğer hastalık ve zararlıların etkisini en aza indirecek tarımsal tekniklerin geliştirilmesine her geçen gün duyulan ihtiyaç artmaktadır. 

Küresel ısınma ve global iklim değişikliği sağlıklı ve doğal, katkısız gıda bulunmasını zorlaştırırken insanlığın doğal gıdalarla beslenme ihtiyacı her zaman süregeldi.

Bu ihtiyacı karşılayacak, doğaya dost üretim metodu “Organik Tarım” olarak nitelendirilmektedir.

Organik tarım, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ve üretimde kimyasal girdi kullanılmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Doğal dengeyi koruyarak hava ve su gibi yaşamsal kaynakların ve doğal hayatın korunmasını amaçlayan bir üretim yöntemidir.

Organik tarımda ürün yetiştirilmesi, toplanması, hasat, kesim, işleme, tasnif, ambalajlama, etiketleme, muhafaza, depolama, taşıma ile ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar olan diğer tüm işlemlerde, kimyasal madde veya tarım ilacı kullanılmamaktadır. 

organik gıda

Çiftçiler ve aileleri tarım ilaçlarına daha sık maruz kaldıkları için, Organik tarım, öncelikle çiftçi ve ailesinin genel olarak toplumun sağlığını korur ve iyileştirir. Organik tarım yaygınlaştıkça, tedavisi çok pahalı olan hastalıklara yakalanma oranları da azalacak ve ekonomi de dolaylı yoldan olumlu etkilenecektir. Tarım ve hayvancılıkta organik yöntem benimsendiğinde kimyasal ilaçlar kullanılmaz, bu da arıların o gıdalarla etkileşimini artırır. Sağlık ve şifa taşıyıcısı arılar sağlıklı besinlerle polen alışverişi yaparlar.

Ekotime Organik olarak işimize olan saygımız ve müşterilerimize karşı sorumluluğumuz gereği tedarik süreçlerinde doğallıktan ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermiyoruz. Yüzde 100 doğal ve organik tahıl ürünleriyle, bu sağlıklı doğal tahıl ürünlerinden üretilen başta ekmek olmak üzere unlu mamülleri sizlere sunuyoruz.

Sağlıklı beslenmeye özen gösteren pek çok Ekotime müdavimi bulunmaktadır. Müşterilerimiz genelde eşine çok az rastlanır butik bir yöntem olan ekşi maya soğuk fermantasyon üretim kültürümüz nedeniyle bizi tercih ederken ham madde tedariğindeki seçiciliğimiz de markamızın hak ettiği konuma yükselmesini sağladı.

Günün sonunda organik tarımla üretilmiş sağlıklı ve doğal gıdalardan, üstün kalite anlayışı ve titiz sevkiyat anlayışıyla yapılan dağıtımlar pek çok ev ve iş yeri tarafından sabırsızlıkla beklenir hale geldi. Ekotime organik olarak Türkiye’nin bütün şehirlerinde, organik pazarlar ve seçkin organik marketlerde, Trendyol ve Hepsiburada gibi sanal mağazalarda ve ayrıca ulusal market zincirlerinde ürünlerimizi insanlarla buluşturuyoruz.   

Organik Tahıllar

Ekotime Organik olarak organik pek çok kaliteli ve katkısız bakliyat ürününü sizlere sunuyoruz.

Organik tahıl ürünlerimiz; aşurelik buğday, bebek tarhana, cin mısır, karabuğday dane (glutensiz), fasülye, karabuğday ezmesi, keten tohumu, kinoa, kırmızı mercimek, köftelik bulgur, nohut, organik pirinç, pilavlık bulgur, ruşeym, şeker fasülye, siyez bulgur, tahin, tarhana, tuz (granül), öğütülmüş tuz, yeşil mercimek, yulaf ezmesi ve yulaf kepeğinden oluşuyor. 

Erişte ve Makarna Grubu

erişte makarna

Üretimini titizlikle yapmış olduğumuz erişte ve makarnalar; buğday irmiğinden üretilmiş burgu makarna, erişte, çorbalık erişte, kalem makarna, mantı, siyez çorbalık erişte, siyez erişte, tam buğday çorbalık erişte, tam buğday eriştedir. 

Genel Kategori Pekmez Grubu

Organik dut pekmezi, keçiboynuzu pekmezi, üzüm pekmezi, tahin ve irmik.

Kek Lezzetlerimiz

İddialı olduğumuz ve müşterilerimiz tarafından en fazla beğenilen ürün gruplarından olan keklerimizi organik tahıllarla en kaliteli ve doğal bileşenleri kullanarak üretiyoruz. Şeker dengesine son derece özen gösterdiğimiz kekler lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklar olarak öne çıkıyor.

Ekotime.com.tr üzerinden satışa sunduğumuz keklerin neredeyse tamamı 350 gramlık sağlıklı ambalajlarla beğeninize ve damak tadınıza sunulmaktadır. 

Keklerimizden bazıları: Tam Buğday Chialı Kek, Tam Buğday Havuçlu Cevizli Kek, Tam Buğday Keçiboynuzu Kek, Tam Buğday Limonlu Kek, Tam Buğday Üzümlü Kek, Tam Buğday Kek Chialı, Tam Karabuğday Kek Havuç-Ceviz, Tam Kara Buğday Kek Keçiboynuzlu, Tam Karabuğday Kek Limonlu, Tam Karabuğday Kek Üzümlü.

Ekotime Marka Organik Unlarımız

Seçici tedarik felsefemizle en lezzetli ekmekleri yapmak için kullandığımız organik ve sağlıklı unları siz mutfak tutkunları için de ayırdık. En kaliteli unlar web sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Sitemizde satışa sunulan bazı unlar; arpa unu, çavdar unu, çok amaçlı buğday unu, galeta unu, kırmızı mercimek unu, glutensiz karabuğday unu, keçiboynuzu unu, mısır unu, nohut unu, pirinç unu, siyez unu, tam buğday unu.

Doğal ve şık ambalajlarla hizmetinize sunulan unlarımızın büyük kısmı 1 kilogramlık paketlerde satışa sunulurken pirinç ve nohut unu gibi ürünler 500 gram, keçiboynuzu unu gibi ürünler 250 gramlık paketlerle satışa sunulmaktadır. 

Bunun yanı sıra online ticaret platformlarında ve “organik pazarlar” başta olmak üzere anlaşmalı satış noktalarımızda zeytinyağlı katmer ve organik tam buğday 3’lü yufka ile mantı seçeneklerimiz de hizmetinizde.

Ekotime Diğer Unlu Mamulleri

Baget 3’lü sade, baget 4’lü susamlı, baget 9’lu susamlı, bilik, Chia tohumu,  galeta çekirdekli, galeta susamlı sade, hamburger ekmeği 2’li, kare bilik, mini baget 10’lu sade, mini sandviç ekmeği pita 5’li.

Ekotime Organik Ekşi Mayalı Ekmekler

Ekotime lezzetini ülkede meşhur kılan ürünlerimiz olan organik ekşi mayalı soğuk fermantasyonlu ekmeklerimiz şunlar: 

Artisan Siyez Ekmek, Artisan Tambuğday Ekmek, Bol Tahıllı Ekmek, Çavdarlı Ekmek, Çavdarlı Tost Ekmeği, Karabuğday Ekmeği (Vegan), Cevizli Karabuğday Ekmek, Mısır Ekmeği, Ramazan Pidesi, Siyez Balina Ekmeği, Siyez Cevizli Ekmek, Siyez Köy Ekmeği.

Ücretsiz kargo ile Türkiye’nin bütün şehir ve ilçelerine gönderim sağlıyoruz. Ürünlerimize en kolay ekotime.com.tr web sitemizden ve 0553 165 15 21 sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz. Sipariş hattımızı arayarak stok durumu ve teslim tarihleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Senin yorumun*

İsim *

Email *

İnternet sitesi*

Konuşma başlat
WhatsApp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?